Skwer Kościuszki i okolice

Gdynia to najmłodsze z miast wchodzących w skład trójmiejskiej metropolii. Nie dysponuje może takimi atrakcjami turystycznymi jak pełen zabytków Gdańsk, nie zapewnia też tylu nocnych rozrywek co sopocki kurort, jednakże znajdziemy tu sporo wartych odwiedzenia i zbadania miejsc.

Jedną z wizytówek Gdyni jest bez wątpienia, mieszczący się niemal w samym centrum miasta Skwer Kościuszki. Ten popularny deptak otacza wiele atrakcji. W jego pobliżu, nieopodal Parku Rady Europy, znajduje się Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, który, prócz bogatej oferty spektakli, rokrocznie gości w swoich podwojach Gdyński Festiwal Filmowy. Nieopodal znajduje się też lunapark, gdyńska plaża miejska oraz popularny Bulwar Nadmorski, który jest idealnym miejscem na romantyczny spacer. Gdyński Bulwar upodobali też sobie amatorzy różnorakich aktywności sportowych i często można spotkać tu szusującą na rolkach młodzież oraz osoby uprawiające jogging.

Skwer Kościuszki płynnie przechodzi w nabrzeże, przy którym na stałe zacumowane są 2 pływające muzea – pamiętający okres II Wojny Światowej Niszczyciel „Błyskawica” oraz żaglowiec „Dar Pomorza”. Oba te okręty z pewnością stanowią nie lada gratkę dla pasjonatów marynistyki i zapewne będą, prócz położonego również niedaleko Muzeum Marynarki Wojennej, najważniejszymi punktami na ich trasie podczas zwiedzania Gdyni. Przy nabrzeżu znajdziemy jeszcze 2 ciekawe, warte wspomnienia miejsca – Planetarium im. A. Ledóchowskiego oraz Akwarium Gdyńskie MIR. To ostatnie oferuje zwiedzającym możliwość zobaczenia na własne oczy wielu ciekawych okazów morskich ryb oraz innych bytujących w wodach Bałtyku i nie tylko, stworzeń (np. żółwi).

W bliskim sąsiedztwie Skweru Kościuszki znajdziemy również Marinę, przy której cumuje (zwłaszcza w sezonie letnim) masa jachtów z różnych stron Europy. Odwiedzający Gdynię jachtowi żeglarze nie mogą narzekać na nudę, gdyż w bliskim otoczeniu mariny, prócz wspomnianych wcześniej atrakcji, znajduje się masa knajpek, restauracji, klubów nocnych oraz innych zapewniających rozrywkę miejsc. Atrakcją dla odwiedzających Gdynię jest też przywołany wcześniej Bulwar Nadmorski, który żyje swoim własnym „artystycznym” życiem, jeszcze długo po zachodzie słońca. W jego bliskim sąsiedztwie zlokalizowanych jest kilka wysokiej klasy hoteli, z których wyróżnia się 4 gwiazdkowy Hotel Nadmorski (https://nadmorski.pl).