Poznań – co warto zobaczyć?

Bez wątpienia Poznań jest miastem odwiedzającym przez tysiące turystów. Niektórzy przyjeżdżają tu w celach typowo poznawczych, urlopowych, inni w celach biznesowych. W każdym przypadku można wygospodarować sobie trochę wolnego czasu i udać się na odkrywanie tego pięknego miasta. Pasjonatów zwiedzania z pewnością zainteresują również polecane i sprawdzone noclegi w Poznaniu. Poniżej postaram się opisać najciekawsze moim zdaniem miejsca, które koniecznie trzeba w Poznaniu zobaczyć. Zaczynajmy!

Moją pierwszą propozycją są ogrody zoologiczne – stare Zoo. Według mnie zwierzęta nigdy się nie nudzą, a to miejsce może być tylko przystankiem zachęty do dalszego zwiedzania. Co ważne na teren można wejść za darmo. Znajdzie się w nim wiele zwierząt z rodzimego kraju, a także kilka gatunków egzotycznych. Jeżeli ktoś bardzo lubi tego typu miejsca to polecam nowy obiekt.

Drugim wyborem jest Park Sołacki – tak wiem, jeden z wielu. Jednak ten jest dla mnie szczególny – mały, położony w zaciszu z dala od szosy. Posiada liczne stawy, mosty oraz urocze alejki.

Kolejny to trochę oklepany, jednak bardzo popularny Stary Rynek. Ratusz w stylu renesansu z identyfikowanymi z Poznaniem koziołkami. Charakteryzują go kolorowe kamienice specjalnie zdobione przez artystów. Od głównej część znaleźć możemy wiele odnóg, w których znaleźć można liczne knajpy. W sezonie turystycznym często można trafić na wszelkiego rodzaju jarmarki.

Palmiarnia – największy tego typu obiekt w całym kraju. Blisko 1100 gatunków roślin. Dodatkowo w środku znajduje się oceanarium. Z zewnątrz natomiast park Wilsona. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce.

Malta – miejsce idealne, moje ulubione. Znajdziesz w nim wszystko, od jeziora po termy, plażę z piaskiem oraz park linowy. Dosyć niespodziewaną atrakcją jest stok narciarski. Miejsce niecodziennych wydarzeń kulturowych. Często natknąć się można na kino, czy pikniki. Kilkaset metów od tego miejsca znajduje się obiekt nowego Zoo. Osoby zwiedzające miasto na rowerze znajdą tu początek szlaku rowerowego.

Kolejny park, tym razem Cytadela. Znaleźć w nim można pozostałości z walk o Cytadelę, a więc czołgi, samoloty, czy armaty. Trawa utrzymywana jest tu przez cały okres letni, więc można spokojnie wybrać się na piknik.

Na dzisiaj to koniec propozycji. Nie jest ich może zbyt wiele, ale to dla mnie miejsca szczególne.