Plusy zamieszkania w hotelu na gdańskiej starówce

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Na dniach powitamy astronomiczne lato i, chociaż pogoda nas jak dotąd nie rozpieszcza, to z pewnością wiele osób wybierze za cel swoich letnich wojaży właśnie polskie wybrzeże Bałtyku. Jest w czym wybierać – od wybrzeży Pomorza Zachodniego, po kurorty zlokalizowane na półwyspie Helskim i w miastach Zatoki Gdańskiej. To właśnie Sopot, Gdańsk i Gdynia, są lokalizacjami często wybieranymi przez polskich wczasowiczów, którzy tłumnie je nawiedzają podczas słonecznych, letnich miesięcy.

Nie każdy z odwiedzających Trójmiasto urlopowiczów skupia się wyłącznie na plażowaniu i kąpielach w wodach gdańskiej zatoki. Wielu wybiera nieco bardziej aktywny wypoczynek, starając się poznać atrakcje i historię miasta, które przyszło im odwiedzić. Najpopularniejszym celem takich eskapad jest piękna, zabytkowa starówka, z której na całą Europę słynie Gdańsk Hotele zlokalizowane w samym jej centrum, często nad samym brzegiem kanału Motławy, pozwalają swoim gościom cieszyć się klimatem pięknej starówki do późnych godzin nocnych.

Liczne lokale zlokalizowane wzdłuż kanału Motławy oferują gościom najróżniejsze trunki, z których najbardziej popularnym i charakterystycznym, aczkolwiek dostępnym jedynie w jednym miejscu, jest sławetny Goldwasser – likier ziołowo-korzenny z drobnymi płatkami złota (produkowany w Gdańsku do 1945 roku). Obecnie „Złoty likierem” można raczyć się w zlokalizowanej na Gdańskim Pobrzeżu restauracji Goldwasser, która prócz tego niebanalnego trunku oferuje swoim klientom wyrabiane na miejscu „Goldwasser’owe” praliny.

Opisując Gdańską starówkę, nie sposób nie wspomnieć o bursztynie, który upodobał sobie zwłaszcza malowniczą ulicę Mariacką. Pośród starych, pamiętających czasy Ligi Hanzeatyckiej kamienic, znajdziemy wiele sklepików i stoisk sprzedających biżuterię i inne ozdoby wytwarzane z bursztynu. Spacer ulicą Długą, płynnie przechodzącą w Długi Targ, który z kolei prowadzi nas nad Motławę – to idealna trasa, by tam dotrzeć. Z gdańskiego pobrzeża jest przysłowiowy „rzut beretem” do bursztynowej ulicy – spacerując wzdłuż kanału Motławy, wystarczy skręcić w lewo w Bramę Mariacką.

Gdańska starówka urzeka wszystkich odwiedzających swoim malowniczym klimatem, a charakterystyczne miejsca – takie jak Gdański Żuraw, Bazylika Mariacka czy Dwór Artusa, są niewątpliwymi wizytówkami tego licznie odwiedzanego w letnim sezonie miasta.