Miejsca warte zobaczenia w Polsce

Wiele ludzi zastanawia się gdzie wyjechać na wakacje za granicę, podczas gdy nie widzą tego co mają pod nosem. Polska to kraj piękny ale zazwyczaj nie doceniany przez ich rodowitych mieszkańców. Mamy tutaj wszystko, może oprócz włoskiej czy hiszpańskiej pogody ;). Zaspokojenie znajdą tutaj miłośnicy górskich wspinaczek czy spacerów na trasach na południu kraju. Na północy mamy nasze piękne morze i nadmorskie kurorty jak i zwykłe portowe miasta, chociaż woda nie jest taka ciepła jakby się chciało to nadal nie jest źle. Polska obfituje także w dużą ilość pięknych Parków Narodowych praktycznie znajdujących się praktycznie w każdym województwie i każdy ma w sobie coś charakterystycznego dla danego regionu. Jakie regiony i miejsca są godne odwiedzenia?

Jeśli zawitamy na północ mamy wiele do zobaczenia. Począwszy od słynnego Trójmiasta po Łebę i Półwysep Helski. W Trójmieście najciekawiej będzie chyba w Gdańsku pod względem turystycznym, Gdynia też nie jest zła ale z pewnością coś się tutaj znajdzie. Sopot jest zdecydowanie bardziej dla młodych osób, które chcą się zabawić a nie zwiedzać zabytki. Wiele ciekawych miejsc do wypoczynku znajdziemy na Półwyspie Helskim, choć trudno tam dojechać ze względu na korki i jego popularność to myślę, że jest tego warte. Jak już jesteśmy na północy możemy także obejrzeć historyczny zamek w Malborku.

półwysep helski

W środkowej Polsce mimo wszystko warto odwiedzić stolicę naszego kraju Warszawę. Jest tam wiele zabytkowych i ciekawych miejsc takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki czy Zamek Królewski.

widok na pałac kultury i nauki w warszawie

Na południu mamy nasze piękne góry, do których warto pojechać w Zimę i pozjeżdżać na nartach, a także podziwiać krajobrazy. W lato znajdziemy dużo atrakcji w Zakopanem jak np. Morskie Oko, które jest największym jeziorem w Tatrach czy Kasprowy Wierch. Jeśli ktoś chciałby zaliczyć szczyt jakiejś góry to w dobrym rozwiązaniem jest wybranie się na Śnieżkę, która jest najwyższym szczytem w Karkonoszach i całych Sudetach.

szczyt góry śnieżki