Kraków – wybór dobrego noclegu

Kraków nie bez przyczyny co roku odwiedzają miliony turystów. Nie tylko Polacy, ale także ludzie z całego świata. Muzea, zabytki, atmosfera – to wszystko powoduje, że jest to tak chętnie odwiedzane miasto. Jeżeli planujesz wyjazd do Krakowa, warto poszukać sobie wcześniej noclegu.

Dla biznesmenów, czy ludzi podróżujących do Krakowa w aspekcie biznesowym znalezienie noclegu nie wydaje się skomplikowaną sprawą. Bogata baza noclegowa sprawia, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Tańsze obiekty zaczynają się już od 20zł za nocleg. Jest to cena pokoju wieloosobowego. Luksusowe hotele to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Oczywiście mowa tutaj o lokalizacji w centrum, w okolicy Rynku Głównego. Jeżeli jednak interesują nas tańsze oferty możemy poszukać miejsc w popularnych sieciach hotelowych, które łączą w sobie wszystko czego potrzebujemy. Położone są na terenie całego miasta, więc można wybierać spośród naprawdę wielu lokalizacji. Jeżeli jednak nie wiemy na jaką ofertę się zdecydować warto skorzystać w takim przypadku z Internetu. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać frazę „noclegi kraków”. Oczom ukażą nam się tysiące ofert. Zatem zastanówmy się na co należy zwrócić szczególną uwagę.

pokój wieloosobowyJako pierwsze zwróciłbym uwagę na lokalizację, która ma zapewne związek z celem przyjazdu. Przykładowo chcemy zwiedzić Wawel, więc najlepiej szukać czegoś w okolicy centrum. W przypadku turystów biznesowych warto zatrzymać się w niedalekiej lokalizacji od miejsca spotkania. Niestety jak w każdym większym mieście ciężko w centrum znaleźć miejsce parkingowe. Dlatego ci, którzy poruszają się samochodem czasami zmuszeni są do znalezienia hotelu trochę dalej od centrum. W przypadku tych, co nim nie podróżują nie muszą martwić się o wysokie koszty, gdyż skoro mieszkają blisko spotkania to cena za taksówkę nie powinna być zbyt duża. Jeżeli komuś zależy jednak na standardzie, należy przypomnieć, że cena idzie w parze z jakością. Kluczową kwestią jest więc znalezienie kompromisu swoich potrzeb. Osoby, które szukają tańszych noclegów powinny zwrócić uwagę na oferty schronisk, czy akademików.