Jak przygotować się na wypad do Azji?

azjatyckie miasto

Zbliżając się do końca wakacji, spora część z nas, pragnie udać się na wakacje poza sezonem, tak aby spokojnie móc cieszyć się wypoczynkiem i zwiedzaniem. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w które udają się Polacy, są kraje azjatyckie. Dlaczego? Otóż wrzesień, to najlepszy moment na wakacje, gdyż sezon turystyczny już za nami, podobnie jak największe upały! Dlaczego więc z tego nie skorzystać? Dziś więc powiemy wam jak przygotować się na wycieczkę w granice największego kontynentu świata!

Ubrania dopasowane do klimatu

Przede wszystkim, zostawcie jakiekolwiek grube ubrania pokroju jeansów w domu. Przede wszystkim, zajmują one dużo miejsca w naszym bagażu, a co najlepsze, gwarantujemy wam, że nawet ich nie użyjecie! Klimat azjatycki wcale nie jest przyjazny takim rozwiązaniom modowym i będziemy tylko czuć się niekomfortowo. Znacznie lepiej będzie wybrać coś, co będzie lekkie, przewiewne i co najważniejsze szybko wysychają. Pogoda w takich krajach jest niezwykle wilgotna, co musimy wziąć pod uwagę!

Szkodniki utrudniające życie

Skoro mówimy już o wilgotnym klimacie, to nieodzownie łączą się z nimi wszelakie insekty, jak chociażby komary! Nikt przecież nie chce być ukąszony przez te szkodniki, więc może warto pomyśleć o tym, aby zabezpieczyć się przed nimi? Gwarantujemy wam, że praktycznie każdy z doświadczonych podróżników poleci wam, żeby jak tylko dotrzecie na miejsce, kupić preparaty na komary! Szczególnie polecamy maść tygrysią!

Pakowanie

A jak wspomnieliśmy o całym bagażu, to warto przemyśleć jak to zrobić! Nie ważne jest to, czy preferujecie plecaki lub walizki – ważne, abyście zmieścili się w limitach bagażowych. Sprawdźcie wpierw, na ile kilogramów możecie sobie pozwolić, gdyż linie pokroju Emirates, dopuszczają nawet bagaże o wadze – uwaga – 35 kg! Nie zawsze tak jednak jest, więc sprawdźcie to dwa razy, gdyż zostawianie nadprogramowych przedmiotów na lotnisku nigdy nie jest przyjemne! Pamiętajmy też o zaopatrzeniu się zawczasu w odpowiednią ilość waluty danego kraju. Z pomocą przyjdą nam kantory internetowe (np. https://www.dobrykantor.pl), oferujące zdecydowanie atrakcyjniejsze kursy, niż ich stacjonarne odpowiedniki.

Podsumowanie

Podróż do Azji jest pozornie trudna, jednak gdy przygotujemy się do niej odpowiednio, to wcale tak nie musi być! Spakujcie się dobrze, a naprawdę nie pożałujecie żadnej decyzji! Mamy nadzieję, że będzie to wasza podróż życia!