Gdzie wybrać się na ferie zimowe

Ferie zimowe tuż tuż i należałoby się zastanowić w jakie miejsce się podczas nich wybrać. Bo jeśli ktoś bierze urlop nie ma sensu siedzieć w domu i nic nie robić. Dobrze jest gdzieś wyjechać i aktywnie spędzić czas zjeżdżając na nartach lub pochodzić po górskich terenach i zaliczyć jakiś szczyt. Można też po prostu cieszyć się zimową przyrodą jaką serwują nam góry podczas tej pory roku i odpocząć zmieniając otoczenie z dala od miasta i hałasu powodowanego natłokiem ludzi i narzekaniem. Jakie są najlepsze miejsca w Europie na taki wyjazd nie licząc Polski?

Z własnych doświadczeń mogę polecić państwo za naszą południową granicą czyli Czechy. Posiadają tam bardzo wysoce rozwiniętą infrastrukturę dla narciarzy i snowboardzistów. Trasy mają tam bardzo długie i wysokie z bardzo dobrymi wyciągami krzesełkowymi, a także z mniejszymi orczykowymi. Jeśli tam będziemy warto odwiedzić miasto Harrachov gdzie znajduję się skocznia narciarska, na której rozgrywane są zawody Pucharu Świata w skokach. Muszę powiedzieć, że z bliska robi o wiele większe wrażenie niż w telewizji, a jest na nią bardzo dobry widok, ponieważ jedziemy tam wyciągiem krzesełkowym aby dostać się na trasę do zjazdów.

szpagat na nartach

Warto także zastanowić się nad sąsiadem Czech czyli Słowacją, gdzie niezwykle popularne jest miasto Poprad, które leży tuż przy Polskiej granicy. Znajdują się tam dwa Parki Narodowe: Słowacki Raj i Wysokie Tatry. Warunki do zjeżdżania na nartach także są tutaj znakomite i każdy znajdzie coś dla siebie nawet Ci co nie jeżdżą będą mogli pozwiedzać okoliczne górskie miasteczka.

Dla tych co mają trochę więcej pieniędzy polecić można austriacki Tyrol, który cieszy się znakomitą opinią turystów z całego świata. Są tam znakomite warunki narciarskie i 10 wysokiej klasy ośrodków, które zapewnią udany wypoczynek i niezapomniane przeżycia ze stoków. Także w związku z tym, że Austria znajduje się niedaleko Niemiec to także i to państwo można przy okazji odwiedzić.