Czy warto wybrać droższy hotel na wakacjach?

Widok na basen w drogim hotelu

Przeważnie przerwę w pracy spędzamy na podróży gdzieś z dala od domu, ale przecież każdy wyjazd na wakacje to stres, tysiące pytań i niekiedy – naprawdę wyrafinowane plany. Jedną z takich urlopowych wątpliwości jest to, czy opłaca się zatrzymać w droższym hotelu, a może wydać zaoszczędzone pieniądze na coś innego? W dzisiejszym artykule rozważamy wady i zalety takiej małej, wakacyjnej rozpusty.

Standardy pokojów i obsługi

Chyba nie ma na świecie osoby, która wolałaby kwaterować się na urlopie w tanich hotelach o niskim standardzie, zamiast takich o kilku gwiazdkach. Czyste, nowoczesne i przestronne wnętrza to coś, co nam się po prostu podoba. I nie ma w tym nic złego – pobyt w takim miejscu jest zdecydowanie bardziej przyjemny. W przypadku droższych hoteli możemy także liczyć na dodatkowe wyposażenie jak szampony, czy ręczniki, które mogą okazać się niezastąpione, zwłaszcza jeśli mamy tendencję do zapominania takich rzeczy.

Pokój o wysokim standardzie w hotelu w gdańskim centrum
Pokój o wysokim standardzie w hotelu w gdańskim centrum (źródło: https://www.hoteldlugitarg.pl).

Nie można też nie wspomnieć o tym, że urlop staje się milszy, gdy uprzejmy recepcjonista uśmiecha się przy każdej okazji, a osoba sprzątająca wykonuje swoje obowiązki starannie i z szacunkiem do hotelowego gościa.

Lokalizacja

Położenie obiektu też może podnosić cenę noclegu o kilka lub kilkanaście procent. Można to dostrzec, porównując hotele o takim samym standardzie, mieszczące się w różnych lokalizacjach. Czy warto dopłacać do lepszego usytuowania? Naszym zdaniem, zdecydowanie tak.

Kamienice w Gdańsku
Hotel w samym centrum? To jest to!

Korzyści może być kilka. Może to być przepiękny widok, który podziwiać będzie nam dane z pokojowego okna, lub bliskość interesujących nas obiektów czy szlaków turystycznych. Często korzystniejsze położenie oznacza także łatwiejszy dojazd, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy podróżujemy pociągiem lub autobusami. Warto też zdawać sobie sprawę, że hotele zlokalizowane w bardziej znanych miejscach (np. w Gdańsku) będą standardowo droższe niż ich odpowiedniki z Koziej Wólki.

A co z jedzeniem?

Tutaj kolejny, zdecydowany plus dla droższych hoteli, w których najczęściej koszt śniadań (i niekiedy innych posiłków) wliczony jest w cenę całego noclegu. Pomyślcie sobie tylko, jak wspaniałe musi być niemartwienie się o to, co będziecie jeść następnego dnia rano. Trzeba też wspomnieć, że śniadania w hotelach to naprawdę coś niezwykłego, zwłaszcza jeśli w ofercie obiektu znajduje się szwedzki stół.

Podsumowanie

Zatrzymanie się w droższym hotelu ma naprawdę wiele zalet, a tylko jedną wadę: cenę. Na wakacje wybieramy się jednak zazwyczaj tylko raz w roku, dlatego warto na urlopie dać się ponieść fantazji i wydać odrobinę więcej niż planowaliśmy!