Co warto odwiedzić w Tatrach?

Ten, kto nigdy nie był w Tatrach, nie wie, co traci. Bezapelacyjnie jedne z najbardziej urokliwych miejsc w naszym kraju, w sezonie letnim przeżywają istną inwazję turystów ze wszystkich stron Polski. Jednak wakacje są już za nami, dzieci z turnusów kolonijnych już wróciły do szkoły, a wrześniowa pogoda pozwala jeszcze na swobodne i bezpieczne planowanie wycieczek. Co warto zobaczyć w najwyższym paśmie gór w Polsce?

Morskie Oko

Najpopularniejsze miejsce w Tatrach to bez wątpliwości Morskie Oko, które w jesienne miesiące zachwyca spokojem i otaczającą nas ciszą. Spacer wokół stawu znajdującym się na wysokości 1393m n.p.m  powinien zająć nam około 40-50 minut.

Rysy

Każdy, kto choć raz był w Tatrach, marzy o wspięciu się na najwyższy szczyt Polski, czyli Rysy. Szlak, który prowadzi od schroniska nad Morskim Okiem, wymagać będzie od nas nieco kondycji i doświadczenia, więc nie powinniśmy rzucać się na niego z marszu. Przygotujmy się na wspinaczkę przy pomocy łańcuchów i nagrodę w postaci pięknych widoków ze szczytu.

Kasprowy Wierch

Najpopularniejszy i najczęściej odwiedzany szczyt w Polsce pozwala na dwa różne sposoby dostania się na niego. Do wyboru mamy wjazd kolejką, który pozwoli nam na spokojne podziwianie panoramy polskiej części Tatr lub pieszą wędrówkę przy pomocy wybranego przez nas szlaku. Decyzja należy do nas.

Dolina Kościeliska

Niezmiennie od pogody, spotkamy tutaj podróżników zmierzających w wyższe partie gór lub w kierunku jaskiń znajdujących się w Dolinie Kościeliskiej. Gdy trafimy na słoneczną pogodę, warto pomyśleć nad piknikiem nad malowniczym Potokiem Kościeliskim.

Orla Perć

Dla tych, którzy lubią szczyptę niebezpieczeństwa w swoim życiu, proponujemy wspinaczkę na Orlą Perć. Zdecydowanie najtrudniejszy i najniebezpieczniejszy szlak w naszym kraju, powinien być tylko uczęszczany przez tych, którzy są doświadczeni w górskich wyprawach. Najłatwiej dotrzeć tam z Hali Gąsienicowej, gdyż startuje tam aż sześć szlaków.

To tylko jedne z wielu atrakcji, jakie oferują nam polskie Tatry. Najważniejsze w takich miejscach jest to, aby zwiedzać je po swojemu, sprawdzać nieznane nam szlaki i podziwiać to, czego jeszcze nie widzieliśmy. Czas na przygodę!